Jakich języków obcych uczą się Amerykanie?

W Polsce ludzie najczęściej uczą się międzynarodowego języka angielskiego, a także niemieckiego i francuskiego. Jak kształtują się wybory lingwistyczne wśród Amerykanów?

uczyć się

Dominacja języka hiszpańskiego

Hiszpański to obecnie drugi po angielskim język, za pomocą którego porozumiewają się ludzie na całym świecie. Tym właśnie językiem posługuje się nawet 400 milionów osób, a Stany Zjednoczone to piąty kraj na Ziemi pod względem liczby mieszkańców hispanojęzycznych. Języka hiszpańskiego uczy się obecnie w Ameryce blisko 800 tysięcy studentów, a także 80-90 procent uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Nic dziwnego, ze Amerykanie wybierają właśnie ten język. Jego znajomość zdecydowanie najbardziej wpływa na funkcjonowanie w biznesie oraz we współzawodnictwie zawodowym.

W wielu państwach na kontynentach amerykańskich to właśnie język hiszpański jest oficjalnie uważany za język urzędowy, m.in. w takich krajach, jak: Paragwaj, Argentyna, Chile, Meksyk czy Wenezuela. Nieustanna migracja ludności z państw Ameryki Łacińskiej do Stanów Zjednoczonych również wpływa na rozprzestrzenianie się języka hiszpańskiego.

Pozostałe języki

Amerykanie nie rezygnują również z nauki wielu innych języków obcych. Do tych, które są wybierane zdecydowanie najczęściej zaliczymy:

  • język francuski;
  • język włoski;
  • język rosyjski;
  • język niemiecki.

Do Ameryki dotarła ostatnio również moda na naukę nieco mniej popularnych języków: chińskiego i japońskiego. Wielu ludzi decyduje się jednak na ich naukę ze względu na zapotrzebowanie na rynku pracy.

Nauka języków obcych staje się dla Amerykanów priorytetem nie tylko ze względu na coraz częstsze międzynarodowe wymiany studenckie. W Stanach Zjednoczonych wciąż zdecydowanie góruje nauka języka hiszpańskiego. Znajomość języka francuskiego, niemieckiego czy aktualnie najbardziej pożądanego języka chińskiego wśród Amerykanów, realnie wpływa na zdobycie znakomitej pozycji zawodowej na szczeblu międzynarodowym.


Newsletter