Najlepsze sposoby na naukę języka obcego

Wielu z nas przed wakacjami zabiera się za intensywne kursy językowe. Takie kursy przynoszą szybkie efekty, jednak trzeba poświęcić na nie czas- także ten wolny od zajęć. Aby dobrze mówić w języku obcym, należy się cały czas dokształcać, poszerzać swoją wiedzę oraz utrwalać nabyte już umiejętności. Potrzeba na to godzin spędzonych przy książkach i komputerze. Możemy jednak wybrać mniej obciążające i ciekawsze sposoby na naukę języka obcego.

Jednym z nich są wyjazdy zagraniczne. Nawet najlepszy native speaker nie nauczy nas tak szybko języka, jak miejsce, w którym będziemy musieli się nim posługiwać cały czas. Najlepsze efekty daje wyjazd w miejsce z małą ilością rodaków i posługiwanie się wyłącznie językiem obcym. Nie tylko przypomnimy sobie to, czego uczyliśmy się na kursach, ale także osłuchamy się z płynnie wymawianym językiem i słownictwem używanym w życiu codziennym. Aby wyjechać, najlepiej postaw na zagraniczne kursy językowe, staże, wymianę studencką lub odwiedź zagranicznych znajomych czy rodzinę. Oczywiście istnieje możliwość wyjazdu w poszukiwaniu pracy, jednak zwykle właśnie w tym celu potrzebujemy umiejętności płynnej rozmowy w języku obcym.

Nawet, jeśli uważasz, że Twoje braki są bardzo duże, musisz odważyć się mówić. Rozmawiać jak najwięcej i w trakcie nabywać nowych umiejętności, uczyć się słownictwa od naszego partnera. Najtrudniej jest się przełamać i mimo wiedzy o naszych ułomnościach, zacząć rozmawiać. Ale jak już zaczniemy- spodoba nam się na pewno. Poza rozmową dobrze jest oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej, seriale, czytać książki w języku, którego chcemy się nauczyć oraz słuchać muzyki. Wbrew pozorom wiele słów, zwrotów i obycia z językiem przynoszą właśnie takie zabiegi- porównywalnie z wkuwaniem języka, a o wiele przyjemniejsze.

sprawdź: Korepetycje Katowice- kursy maturalne, gimnazjalne 


Newsletter