Przyspieszony kurs języka obcego – czy warto?

Chcesz szybko nauczyć się języka angielskiego? Planujesz w ciągu wakacji przeskoczyć 1 albo nawet 2 poziomy znajomości języka niemieckiego? A może w niedalekim czasie wyjeżdżasz na wymianę studencką lub do pracy za granicą? W każdym z wyżej wymienionych przypadków (i nie tylko), bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie się na przyspieszony kurs języka obcego.

Kurs przyspieszony a tradycyjny

Czym różni się tego typu kurs od tradycyjnego szkolenia? Przede wszystkim tym, że w zdecydowanie krótszym okresie czasu (zwykle jest to od 2 do 3 miesięcy) omawia się materiał przeznaczony np. na cały rok. Jako że czas jest zdecydowanie krótszy, zajęcia muszą odbywać się częściej niż ma to miejsce w przypadku kursu tradycyjnego – i tak kiedy normalnie kursanci spotykaliby się na lekcjach 1-2 razy w tygodniu, tak szkolenie przyspieszone wymaga codziennych, kilkugodzinnych spotkań – tylko w ten sposób można bowiem zdążyć omówić cały niezbędny materiał.

Przyspieszony kurs językowy 

Kiedy najwięcej ofert?

Przyspieszone kursy językowe cieszą się szczególną popularnością w okresie wakacyjnym, kiedy to zarówno uczniowie, jak i studenci posiadają zdecydowanie więcej wolnego czasu, który mogą poświęcić na naukę dodatkowego języka. Na tego typu kursach najczęściej wybierane są takie języki jak: angielski, niemiecki oraz hiszpański.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto uczestniczyć w kursach przyspieszonych? Przede wszystkim dają możliwość szybkiego przyswojenia wybranego języka. Nie należy bać się jednak ogromu materiału, z jakim trzeba się zapoznać w dość krótkim czasie – im częściej bowiem powtarza się przekazywane na zajęciach informacje, tym lepiej się je zapamiętuje. Co więcej, na lepsze przyswojenie wiedzy pozytywnie wpływa też codzienne obcowanie z wybranym językiem obcym. Dodatkową zaletą uczestnictwa w kursach przyspieszonych jest możliwość szybkiego zdobycia certyfikatu określającego poziom umiejętności wybranego języka, co może mieć pozytywny wpływ w przyszłości np. podczas poszukiwania pracy.

Cena

Jeśli nadal wahasz się, czy skorzystać z możliwości, jakie oferują przyspieszone kursy językowe, powinieneś wiedzieć, że nierzadko kosztują one mniej niż tradycyjne szkolenia, a w niektórych przypadkach są nawet finansowane z dotacji unijnych.


Newsletter